Preview Mode Links will not work in preview mode

Dział Zagraniczny

Nov 28, 2020

W 10. rocznicę rozpoczęcia tego projektu opowiadam o reporterskim zadaniu, które mnie przerosło i przyczyniło się do powstania Działu Zagranicznego.

W nagraniu wykorzystałem fragment utworu: Ana Tijoux - Rebelión de Octubre

Nagrania możesz odsłuchać na stronie: http://www.dzialzagraniczny.pl/

Lub w...


Nov 26, 2020

2020 to rok zmian, również w mediach: praca w redakcji odchodzi do przeszłości, a coraz więcej treści powstaje dzięki crowdfundingowi. Czy ta ewolucja niesie więcej szans, czy zagrożeń?

W odcinku specjalnym na 10-lecie Działu Zagranicznego, o dziennikarstwie rozmawiam z Dariuszem Rosiakiem,...


Nov 19, 2020

W połowie grudnia handel marihuaną zalegalizuje Meksyk: państwo, z którego wywodzi się ta nazwa używki. Na drugim końcu Ameryki Łacińskiej zrobił to już wcześniej Urugwaj. Jak działa ten rynek i co ma z nim wspólnego prezydent, który zastrzelił rywala na boisku piłkarskim?

W nagraniu wykorzystałem...


Nov 12, 2020

Isabel dos Santos, córka byłego dyktatora Angoli, jest w ojczyźnie oskarżana o defraudację ponad miliarda dolarów. Dowody znajdują się w w dokumentach ujawnionych dlatego, że wcześniej niedoszłemu absolwentowi historii nie wyszedł szantaż na stacji benzynowej.

W nagraniu wykorzystałem fragment utworu:...


Nov 5, 2020

Sąd w Nowym Jorku skazał jego brata za przemyt kokainy, a amerykańska prokuratura uważa, że z nim współpracował. Juana Orlando Hernándeza na procesach w USA pogrążają skruszeni narcos, którzy zostali odesłani do Stanów na podstawie umowy ekstradycyjnej, którą polityk sam przeforsował w parlamencie...